The President of the Jury for the Competitive entrance examination into the First Year of the Second Cycle of the Higher Teacher Training College (HTTC) of The University of Bamenda in Bambili for the 2016/2017 academic year announces that the following candidates, listed in alphabetical order, are declared successful in the written part of the Competitive Entrance Examination into the First Year of the Second Cycle of the Higher Teacher Training college.

Oral examinations are scheduled to run from Tuesday 11 October to Thursday 12 October, 2016 from 8 am to 5 pm each day on the Bambili campus, exclusively.

Candidates should come along with the following documents:

  1. Originals of their certificates or results slips
  2. The original of their acceptance slip
  3. A valid identification document

Le Président du Jury du concours d'entrée en première année du Second Cycle de l'École Normale Supérieure de l'Université de Bamenda à Bambill, pour l'année académique 2016/2017, communique:

Les candidats dont les noms suivent, classés par ordre alphabétique, sont déclarés admissibles aux épreuves orales du concours d'entrée en première année du Premier Cycle de l'École Normale Supérieure de l'Université de Bamenda à Bambili.

Les épreuves orales se dérouleront du Mardi 11 Octobre 2016 au Jeudi 13 Octobre 2016, de 08hoo à 17hoo, au centre unique de Bambili

Lesdfts candidats devront se munir des pièces suivantes:

  1. Les originaux des diplômes ou attestations requis.
  2. L'originai du récépissé du dépôt de dossier.
  3. Une pièce d'identité en cours de validité.

1/ s'agit de:

BILINGUAL LEITERS 2

S/N NAMESOF CANDIDATES

  1. 1.ACHU SANDRINE AJEI
  2. 2.A'NYOBE BIDIME FRANÇOISE ROMAINE
  3. 3.APOMOUEHODEERIC
  4. 4.ATIWA ELPHIE GHISMELLE
  5. 5.BENGA MADJA LEOCADIE BLANCHE
  6. 6.BIHINA JEAN FRANCOIS D'ASSISE
  7. 7.BIKOUN ANDRE MARIE
  8. 8.DZEYEWIR SHALINE SHALANYUY
  9. 9.DZOKAM SAHA EMINENCE LINCELLE
  10. 10.K DEMMANOU BERNADETTE MAGLOIRE
  11. 11.KENE KOUMINYOK EVODITTE
  12. 12.KENFACK TEUFACK CARINE LAURE
  13. 13.KENGNITCHEKOTE NELLY MARIANE
  14. 14.KUISUCHATUEANIQUE
  15. 15.KUNI VANESSA TANG
  16. 16.MBATANG GEROSECORINNE
  17. 17.MENGUINAZOBO HUGUES LIONEL
  18. 18.MUNGEAJEBE NINA
  19. 19.NAN YONGKAH ALIDA
  20. 20.NDAH EDITH NDIKUM
  21. 21.NDINDI DIEUDONNE THIERRY
  22. 22.NGAFOMO MARIE LOUISE
  23. 23.NGUIMDJIO LITSIJIEU LINDA
  24. 24.NGUMODETCHE
  25. 25.NKEMBO ROSE ELNA PEKWALEKE
  26. 26.SIZAWOH DANIELA
  27. 27.SOGNOUG FONEPI EUGENIE LOVLINE
  28. 28.TAMON ANJEH ANIM
  29. 29.YAYA HAMIDOU
  30. 30.YUFENYUY DZELAMONYUY NEVILLE
  31. 31.ZEKENG KASSE RACHEL
  32. 32.ZINSOU ANDRE

BIOLOGY 2


  1. ACHEE GEORGIAANA ACHOTAM
  2. BALAN HERBERT LIMNYUY
  3. BANTAR EVARISTUS NGEH
  4. BERINYUY FALLON BONGSIYSI
  5. BOBGARENE FAGHA
  6. CHE AMABO HANSON NGWA
  7. DEUBOU NDALLOKA ERIC
  8. DJOKO TOUKAM GAELLE
  9. DJOUTCHINDA ISMAEL
  10. DOUNI GOUNE VANISSA SONIA
  11. FONYAM KEVIN LANDOH
  12. FUH CELESTINE MFORNU
  13. KENFACK ZEFACK MIRENE SUZIE
  14. KEUMBOU FOMECHOUO BRICE
  15. MBESSA KONGO ARMELLE LILY
  16. MBINKAR KPUNTIR LESLEY
  17. MEDJO MICKAEL OLIVIER
  18. MONYUYLAFOMO BLANDINE
  19. MVONDO MVONDO OBELE FRANCIS
  20. NDOH BENSON EKIOKANG
  21. NDUM CYPRENETANGWAN
  22. NJWENG AWAH EMILIA
  23. NKAM EMMANUELTENENG
  24. NUNYONGA JULIETTE BABILA
  25. SACK JULIA REBECCA
  26. SEVIDZEM LAURENTINE YENYUY
  27. TANGIRI YVONNE MEI
  28. TANKIE HONORINE NGAMENI
  29. TANKOH MARCELINE FEGEN
  30. TEMDEMNOU TCHONGWANG MINETTE
  31. TEMGOUA ZAGOUM SORELLE
  32. TITA FON CHUMBOW
  33. WAM ELVIS CHONGSI
  34. WANYU JULISTER BERINYUY
  35. WEHBUO MATHIAS VENYINTEH
  36. YEMBE MAJORIE SHWEMYAR
  37. YIMGANG VICTORINE LORETTE

CHEMISTRY 2

S/N NAMES OF CANDIDATES

ABANG USTIAN AYIM ACHUNCHO SILVIA BIH AKWASEH PIZOH CONSTANTINE AZISE MELVIS MBAPEH BIKFE NGALIM CELESTINE DJOUFACK TSANKENG CLAUVIS DONGMO TANEYO JAURES ENI EMMANUEL EKUKOLE ETABESSEM LUCY OBASE FOSSO TAYO ROLAND JUVENAL


  1. FOUEIEFACK ROLANDE
  2. FUMKWU VICTOR TAKU
  3. JAIDZEKA BERTHADEL
  4. KENNETH FUANGO SANCHO 15 KIBVESHI BRENDAN WIRSIY
  5. LENGAIN KENMEGNE CYNTHIA LYNE 1? MACHEKAM WOKAM LARISSA INGRID IS MAGUELIEU TCHOWA BIENVENUE LARISSE
  6. MASSAH TAGUEU RAISSA
  7. MAZAH FONEPISORELLEYDOSILE
  8. MEYAM JULIETTE MOMESAW
  9. NCHOFUA FESTUS BIOSENGAZEH
  10. NDI GUNZACK CHRISTABEL
  11. NDIGHAM ESTELA MUDEH
  12. NDOH NAYAH LINDA
  13. NFAAH CLINTON
  14. N6ANGUE DOUNGUE MAXIMILENNE

2S.NGEH BERT1LLA CHITUH

  1. NGOMBA NARA ROLAND
  2. NKONA CLAUVIS KAFIE
  3. NTAMVVHO FOTSO DAMAS
  4. NWISHEUGISIRI NDOFOR
  5. NYUYDZE DIVINE MBIYDZENYUY
  6. PIUS KUM ACHUO
  7. SONHAFOUO MBOHO FERLANDE
  8. TADJONANG MEFEUDJEU BERENGERE
  9. TAKAUH ARTHUR N K ALLE

3S. TANELIKEFOUETTSOFAC DERICK ANDELSON

  1. TUMI LEONARD BUHNYUY
  2. VERKUIKA VIVIAN VERA-NSO
  3. WIRBA JULIUS BERINYUY
  4. YOMBI FABIAN
  5. YUFENYUI BRICE TANDAP
  6. YUHINWENKEH NJUMBO BLAISE
  7. ZEMTSOP TSAKEM MELISSA

COMPUTER SCIENCE 2

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ABONDO MINSO EDDY STEPHANE
  2. BILONG PIERRE
  3. BONUH CLEMENT CHE
  4. CHENDI CLARIS KYEN
  5. DASSIE SOPDOM CYRILLE
  6. DJIOKENG ARNAUD WILLIAM
  7. DONGMO DEMANOU HUBERT
  8. DONGMO LAMANE SEDRIQUE
  9. DONGMO NGUETSE YANNICK
    1. DOUANLA WILLIAM
    2. ELLE ATANGANE WILLY GERARD
    3. FEUWOTACHULA CHRISTIAN
    4. FOKOUO NGUEMMOGNE FRANK YVES
    5. FOTSO NJONKAM CHARLES ROMIAL
      1. GAZISSOU BALAMA
      2. GUEPI TIOBOU PAULINE
      3. HUBERTO
      4. KOUATCHA YANKAM ARIANNE FLAURE
      5. MADJIO SORELLE
      6. MANGI ELIJAH NCHIMEHNYI
      7. MBAH IVOFON
      8. MEFEUYA OMER I
      9. MELA ROSINE ANASTASIE
      10. MENVOUTACRESCENCE
      11. METENDE CORALIE MIGNONE
      12. METIEGAM FOTIE CARINE
      13. MMIENLAM AMVENE ERICK BERTIN WILLIAM
      14. MOMOFOSSAP CHARNELLE
      15. NDUM ERNESTINE KITI
      16. NGO MBEMBE JEANNE AURELIE
      17. NGOUEM NGOUEM PROSPER MERIMEE GAUTHIER
      18. NJIOH SILAS TOH
      19. NJOUONANG WANGKO STEVE CHRISTIAN
      20. NOUEBISSI PAULJUDICAEL
      21. NOUTATWANDJI PAULINE
      22. NZOTHIAM TAKOU LOIS HUREL
      23. OYONO EMMA MARIE ANGELE
      24. TAHTE BERTRAND
      25. TAKUKAM KUETCHE HONORE
      26. TATCHUM SADO INNOCENT
      27. TAYO MEFEUYA EDMOND
      28. WETE NGUENJOU RAISSA BRINDA
      29. YOUGO DJOKO GHISLAINE
      30. ZE NTOUTOU JO-RUPHIN

ECONOMICS 2

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ABANG BLANDINE ANJEH
  2. ABEGA NGONO JEAN MARIE
  3. CARENTA OKASUKE MOTUBA
  4. CHAMA JAMES TARH
  5. ENIH LINDA NGWE
  6. ETAMA AUGUSTIN LANDRY
  7. FOKOU TIOMELA CLAUDETTE
  8. GOLA KONGNYUY JEAN CLAUDE
  9. GUEDIE BOGNING ROLLY XAVERA
  10. HONGWIE MAURINE TETANG
  11. KENGNEBOPDA MIREILLE
  12. KOKO VENANJE SONIA
  13. KOUORENEAZIE
  14. LEKEUKA TAPONDJOU ARMEL
  15. MAKUETCHE HONORINE
  16. MASUMBE KINGSLY KONJA
  17. MBOLO NOMO CHRISTELLE CHARLOTTE
  18. MEPO K RAISSA GAELLE
  19. NEBA ARMSTRONG SHU
  20. NGAH NKOU CHANCELLE MURIELLE
  21. NJILEFAC BERTHA NDIABELUNG
  22. NSOM LAURA ANIMBOM
  23. RITA WOPONG NGUM
  24. TANI BLAISE VENNIKA
  25. VALERIE ETONDE MANYAKA
  26. WANDJI NGNIKOUONYIE RAMATOU
  27. WIRNDZEM EUNICE DZELAMBONG
  28. YUNKUNG ARIEL TIIMYEN
  29. YVETTE SIH NSANI
  30. ZAMAH RUDOLF

ENGLISH MODERN LETTERS 2

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. AGBOR BETTY ORU
  2. AKAME CLEMORINE EBOTE
  3. APAMARHALETNAMAH
  4. BADRIA ZANGUE TSAPZE
  5. BONGJUNG MAXCELLA WIYLA
  6. CHOCOURANTINE FEI
  7. CHU FELICITY CHUO
  8. DOR MARY ANNE BONGSIYSI
  9. EMACULATE NGUM TABOH
  10. FORTANG MILDRED NSOH
  11. FRU JOAN ATANGA
  12. KENGNE KUETE EDITH FLORE
  13. LEKE GLORY FUANJIA
  14. LENYACOLLE MARIKE
  15. MANGUNG MIRANDA NCHOKUNO
  16. MBABIT NICOLE ENGOWEI
  17. MBIYDZENGEH LUCILLE KEMAI
  18. MKONG CYNTHIA MBOH
  19. NDENG PASCALINE NCHANG
  20. NEY BEATRICE NCHEFEE
  21. NFOR FLORENCE MUNSI
  22. NJOKA RAISSA BINLA
  23. NTOWA ANATHASIA
  24. SIRRI EMMANUELLACHE
  25. SIRRI LOVERTFUH
  26. SUYIJAIKA MANGIE KAITLIN
  27. TIFANG FARISTHA MUYEN
  28. VERNYUY BETTY DINNYUY
  29. YEMENE DIFFO STEPHANIE
  30. YONG BELINDA KOKOH

GEOGRAPHY 2


  1. AKO TITUS AMBO
  2. CHAPNDAH DESMOND
  3. CHE JOSEPHINE BINWI
  4. CLAUDETTE SENDOH
  5. DONJIOTSAFACK IRENE LEONTINE
  6. EYIN6A NKO'O DOMINIQUE
  7. FONDZEWIR GLORIA FOMONYUY
  8. FONKPU GUILLAUME NYUYDZE
  9. FOUKOU DORIANE
  10. KUETESOP HUGUES
  11. LINJOUOM ZOUNKIFILI
  12. MBAKOP OLIVIER VENCESLAS
  13. MEBENGAMESSOMO LUCIE-CAROLE
  14. MEMOH CATHRYNE MABAIMIN
  15. MOSAMAI ELEMANOBASEJOAN
  16. NDAB CHANTAL NJWENG
  17. NDJEBAYI PECK WONGWE II CONSTANTIN
  18. NDUMBE JONAS
  19. NGEFOR MARCELINE
  20. NGWA MARCELLINE NGUM
  21. NGWA ROSINE NCHANGNWI
  22. NJILIN ADELA NJAMNJUBO
  23. NTEBANI MARIE THERESE KINYUY
  24. NTSAZA AGATHE CHARLENE
    1. NYUYKONGADZEM EMMA DINDZE
    2. PENN RITTA NGWU
    3. SABUM BRIGHT TACHE
    4. SHIBI JULIETTE MUYUKA
    5. TAFUH DESMOND FORBAH
    6. TAWAH GLENIS PENVAH

GEOLOGY 2

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ABENG DANG GENEVIEVE MARIE LOUISE
  2. ACHAREMANYOR OQUI AGBONSO
  3. ALVINE MANYOR AGBOR BOCK
  4. AYEAH GIDEON GOBTI
  5. BAYIHA ALVINE NADEGE
  6. BELLE NZELLE ANGELE
  7. BONGCHU COLLINS YIYEN
  8. CARINE NAAH YUH NDOFOR
  9. CHAH PHANUELCHIA
  10. CHIMMOGNETAWOFAING FIDELE
  11. DJOUMESSISOH DAVYFLORINE
  12. DJOUMESSITSAGUE ELODIE
  13. FABRICE FONYUY
  14. FOKO TAM BA CARLOS
  15. FOKO TCHANAMOU DERRYL MEDAR~
  16. FOLAHMEWA CATHY LAURIANNE

1' FOMENATCHINDA HERMANN IS FOTSO XENGNE ALEX 19 FRU MARVIS NGWE

  1. GUIM API TSABZE NATHALY
    1. GUTE NOULE EMMANUEL JAFF COMFORT AKIKEA
    2. XENGNE MBA ARN AUD BRICE 24 KUGHO ELVIS
    3. MANJOH HARRY MAIKEM
    4. NDIFUSAH GODLOVEJIMBI
    5. NEBASIMPLICECHE
    6. N G AH CATHERINE
    7. NGOH LIZETTE EMBOH
    8. NGUEGANG DONFO SONIA
    9. NGUM PRUDENCIA AKOR
    10. NSAH CLIFFORD NGWANI
    11. NTSAMAKOUNA ROSALIE HERMINE
    12. OBO NKO'O BRICE ULRICH
    13. ORYINA EMMANUEL ALANG
    14. PEGHETMO NJOYA MOT MONIQUE
    15. TEGUM AKUM ODETTE
    16. TONTSA LAURIC

GUIDANCE AND COUNSELLING 2

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ABAH MEYIE JACQUELINE
  2. AMBASSA MANDA CARINE CHRISTELLE GENEVIEVE
  3. ANYANGWE ATIENGI YANN
  4. BAYOI BANDJEL ARNAUD GILDAS
  5. CHE PATIENCE NUMFOR
  6. DJOUMBOUI BOUCHERE LILIANE
  7. EDONJI VITALIS AMBANASOM ANDONG
  8. EFOSI MELANIE
  9. ELOUNDOU SERGE GABRIEL
  10. GABILA GALEGA NWANA
  11. KEUBI FONKUIJOSIANE
  12. KUIDATONKUI PRUDENCE
  13. LAMNTENG MISPAH NJOKA
  14. LOUOPJOU FADIMATOU
  15. MAGNIE ASSOUA CLARISSE
  16. MBOME EFETI BETTY
  17. MENDWE MOTTE-NJENI COLETTE
  18. MINKOULOU PROSPERE VITAL
  19. MOFOR ESTELLA SIH
  20. NAPOLEON NWUNASUNGAZI
  21. NEMBU HOSIANA NENJI
  22. NENAYONG CARINE
  23. NGEH CARINE ALUMA
  24. NJIE EMILIA JOFFI
  25. NKEM BERINYUY ASHERI
  26. NKOLO TSANGA LAURENT

2 ? NSl GUt P NKWLMt Nl ORNl11A 01IVIA

  1. Nit INTIE NIIPEN01 tRNA ANGttt
  2. NVONGPUA DEI RHINE SIMA 80. OWONA NOONG LAURENT NOLI
  3. TABOKOH NKENG

82. TANGIE JENNIFER SIRRIWAH

  1. 33.TCHAPDA TATIANA INES
  2. 34.WANVU JUDITH KINYUV
  3. 35.WIRDZENYUY BLAISE NSAWIR
  4. 36.YARI IRENE NTOUTIH

HISTORY 2

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. AKAIN VRENINAIN
  2. AKOSAH DIEUDONNEAKOSAH
  3. ALONGIFOR CHARLES MBISEH
  4. ANJANG NORA ABONONJE
  5. AYUKOBEN MANYOR
  6. BANADZEM LIZEAD DZEKEM
  7. BANYOLAG ANDRE
  8. BESSALA MBIA JEAN-CLAUDE
  9. CHI NADESH MENGWI
  10. DOH CONSTANTINE GIMA
  11. DOUANLA MELI HERVE
  12. EDJE'E EDA DADY LAURENCE
  13. EMPANZE NKHAL BABY RODOGUNE
  14. FANSO-FREE FONYUY DINAYEN
  15. KEDZE GWENDOLINE BIH
  16. KINDZEKA GRACE MARY
  17. KUBI ETIENNE NTUM
  18. KUME VERNYUY JULLIETE
  19. MAMIAH EMMANUEL CHRISTIAN JONATHAN
  20. METCHIE EVELINE VIVIANE
  21. MIAZOUONG MEKONDJI NADIA SANDRINE
  22. MOETOU DJOMEGNI JEAN MARCEL
  23. MONOJI VALENTINE ELIZE
  24. NDIKUM GUY MANDELA TAFOR
  25. NFORBI FRANKLINE AMBESI
  26. NGACHILI MOLU JOSEPH
  27. NGWEH AGNES
  28. NUNDOYAH HORTANCE BOSUNG
  29. NZADIBA JEAN YVES JULIEN
  30. OJONG IRENE OBI
  31. SIEBI KEUNI DORA
  32. TEMUH EMILIA
  33. TEZEH VIGIL KHAN
  34. WANG-MBARA PROSPER
  35. WIRKOM JULIUS NJODZEKA
  36. ZE NNA MARIE ANGELE DOLIE

MATHEMATICS ?

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. AKUM SMITH FONJONG
  2. ATONZONG-GUEDIA DORCHELLE
  3. CHEM EDWARD
  4. DJOKO TCHUINDEM PRISCA
  5. DJOMEGNE NJOUKOUE LIONEL LANDRY
  6. DJOUKA MYRIAM DELPECHE
  7. DOBGIMA VADGANSEN VICTOR
  8. EMPEREUR 1ER
  9. FOMONYUY ANTHONY SEWONG
  10. FONYUY CLEMENT M'YENNI BONGWONG
  11. FOPA DOUONANG CARELLE JYLY
  12. FRU BERTRAND NSUH
  13. HUBOH SAMUEL RINGMU
    1. JIDJOU MOGHOMYE BORIS
    2. KEM-MEKATIOTSOP KADZUE PEGUY
    3. KENFACK SOKENG BILLY DANE
    4. LELE VINCENT DE PAUL
    5. MAKON MAXEMILIENNE GHYSLAINE
    6. MUNDI JULIUS FORBANG
    7. NANATOUKAM PAULCARIGNAN
    8. NGAH JEAN-PAUL BILA
    9. NGUEPNAC SAHA BRICE LANDRY
    10. NGUIDJOL II ANDRE
    11. NGUIMOTSAGUE PAULIN
      1. NJOKA EDITH BONGRAM
      2. NOUAZI ARNEAU
      3. NZOUENKE FEUMBA JOHN ANTONY
      4. SALI KIDNANG
      5. TADE GUEDONG DERICK BRICE
      6. TAKOH JERRY ALOMOTEH
      7. TATANG DEMANO INES JOEL
      8. TCHAKOUNTE CAROLE PRISCA
      9. TCHOUBOU DJOUA ROMARIQUE
      10. TIKENG YONTA PASCAL BLAISE
      11. TSAFACK NDONGMO PHALONE
      12. VOUTSAYEMELE LEONELE CESAIRE
      13. YIMTSOP ROLEX BRICE
      14. YMELE HORLYE BELVIANE

PHILOSOPHY 2

S/N NAMES OF CANDIDATES

AKEH GISELE AKWESEH ASONGU ELVIS FORTOH ATABONG LOVELINE BELECK ATOCK EMMANUEL BESONG AGNES OBI DONGMOKOM ARDIN DIEUDONNEE EJABOH LINIUS ABI


  1. FAI ISA NGENGE
  2. FONGWI CHANTAL
  3. FONYUY BERTRAND LANJO
  4. FOUDJI LADOORIANE LOIC
  5. JEUDONG WOTABO OLEN
  6. KENFACK FOGANG CARLOS
  7. LAGMANGO ELVIGE MENDE
  8. MBAKU MILDRED TIMBEN
  9. MBELE EMMANUEL KETU
  10. MBOKA DICKSOON KICHE
  11. NGONG VALENTINE KERNYUY
  12. NGUEPITHIAJIO DORIANE BEATRICE
  13. NGWA CYPRAIN NGWA
  14. NGWATEH DIVINE NDIFORZU
  15. NKAMBI MILDRED NGEH
  16. NKENYI STANISLUS
  17. NOUBOUOSSIE YVES GERMAIN
  18. PEGHOUMA BENJAMIN
  19. TAMENKEM TICHA ROOSEVELT
  20. TANKEU CYRILLE BRUNO
  21. WIRBA LOUISA BAHTILA
  22. WIRNGO MEDIATRIX KEMJEI
  23. WIRNTEM BANLA ISAAC

PHYSICS 2

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. BUMA FOKUNANG VICTOR
  2. DENG FERDINAND MBINDA
  3. DJATSAIDRISS
  4. DJEUDOCK ALAIN FLEURY
  5. DJOUDA THOMAS DUCLAIR
  6. DONGMOGHISLAIN
  7. DONGMOSONTSA ALVINE-ELYSEE
  8. DOUANLA CYRILLE HERMANN
  9. ENUGE THEODORE
  10. FAH REMI NGOH
  11. GHEOGUIA DEMANOU AUBEPINE SOLORE
  12. JAZET KEUEBOU ACHILLE
  13. MAFOMENE NIDELE
  14. MANTHO BLANDINE FLORE
  15. MOIHAMETTE FOUPOUAPEGNIGNI
  16. MOUNDEMFOCHIVE IBRAHIM
  17. NDIFOR FOSSOH NELSON
  18. NDUM ZAVIER NDUM
  19. NGANG-NCHI RUDOLF YONGHO
  20. NTAMEYETOBOU ALDRIGE MARCELLIN
  21. NTEMBOH WILSON NGHO
  22. OUAFO YOUMSSIJOSPAIN WILFRIED
  23. SAP TAFFO FLORENTIN
  24. SCOFIELD JOEL
  25. SIEYONDJI SIEYONDJI LAMBERT
  26. TALLA CLOVIS LORRATER
  27. TCHOUPOU LONTSI CECILE VANESSA
  28. TENGUE NGUIMFACK JEAN NOEL
  29. TIWA MANFOUO FRANK ARTHUR
  30. TOTOUOM TAGNE JOSEPH
  31. TOUTNOUKEU NJIKI VIGNY
  32. WAFO MBOPDA ALEXANDRE

SCIENCES OF EDUCATION 2

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ANYANGWE ATIENGI YANN
  2. ARREY EMILIEN TABOT
  3. ASHU ALVIN AGBORTAR
  4. ATEH VERA
  5. BONGFEN HELEN YILARENG
  6. CHEM NYUYKONGMO DORIS
  7. CHEO NGWA
  8. CHINYNGAM
  9. CHOPOU NCHIN GHOGOMU
  10. DONGMO KENFACK LYNDA JOELLE
  11. DZEKASHU FASIN IRINE
  12. ENI CARINE FONJI
  13. FAI EDWIN NYUYDZE
  14. FUBKEH YVONNE
  15. IBRAHIM YUSUF MBENTEH
  16. KOMETA DIVINE BAMBOD
  17. LIZETTE NENGSALA
  18. MBIWOHNYUY OSCAR KONGNDEH
  19. MUGWACHU CONSOLALA MIYANUI
  20. NDABUF TREASURE KEH MBU
  21. NDZEGHA EMILE BUHNYUY
  22. NDZIE MBALLA FLORENT
  23. NGO BAAGA RUTH CHRISTELLE
  24. NGONG THEODORA FIEN
  25. NYIBEH SHETU NSHUDOUNGAM
  26. REGINA AWAH NADESH
  27. SEVIZEM LARISSA
  28. TANYI SANDAG ANTHONY
  29. TEGUH PATIENCE MUSONG
  30. YAFEH MFUH EUGENIE

Pour poster un commentaire, vous devriez vous identifier ou vous inscrire (pour les nouveaux membres)

Commentaires