The President of the Jury for the Competitive entrance examination into the First Year of the First Cycle of the Higher Teacher Training College (HTTC) of The University of Bamenda in Bambili for the 2016/2017 academic year announces that the following candidates, listed in alphabetical order, are declared successful in the written part of the Competitive Entrance Examination into the First Year of the First Cycle of the Higher Teacher Training college.

Oral examinations are scheduled to run from Tuesday 11 October to Thursday 12 October, 2016 from 8 am to 5 pm each day on the Bambili campus, exclusively.

Candidates should come along with the following documents:

  1. Originals of their certificates or results slips
  2. The original of their acceptance slip
  3. A valid identification document

Le Président du Jury du concours d'entrée en première année du Premier Cycle de l'École Normale Supérieure de l'Université de Bamenda à Bambili, pour l'année académique 2016/2017, communique:

Les candidats dont les noms suivent, classés par ordre alphabétique, sont déclarés admissibles aux épreuves orales du concours d'entrée en première année du Premier Cycle de l'École Normale Supérieure de /'Université de Bamenda à Bambili.


Les épreuves orales se dérouleront du Mardi 11 Octobre 2016 au Jeudi 13 Octobre 2016, de 08hoo à 17hoo, au centre unique de Bambiii

Lesdits candidats devront se munir des pièces suivantes:

  1. Les originaux des diplômes ou attestations requis.
  2. L \'original du récépissé du dépôt de dossier.
  3. Une pièce d'identité en cours de validité.

Il s'agit de:

BILINGUAL LETTERS 1 (GCE A/Ü

S/N. NAMES OF CANDIDATES

  1. ANYINKAME VANESSA SERRI
  2. BERINYUY KONGANG JOELLE B. BIH ANITA CHE
  3. EBANGHAEGBE EBAI CHRISTY VENESSA
  4. FONDJI SONWA ROBERTINE
  5. FONKEU MBIANDA ANICE GAELLE
  6. FONLON REMNYE LAURA
  7. JOHN BIDIAS A MBASSA
  8. KENFACKSIRINE
  9. KENNETSANGUE DORCHELLE
  10. MADOMKAM FOGUE GLORIA
  11. MANDENG ELISABETH LEILA
  12. MBACHAN NOELA MANGWECK
  13. MUYAMAH ESCSTHY MONICA NGWAFU
  14. NAHSANG DESTINY
  15. NFORSI CLAUDETTE
  16. NGONDOBO CHRISTINE REINE
  17. NITCHEU TCHOMCHI BETHUEL
  18. NNONG DJOL NOE SALOMON LE ROI
  19. SABUM SANDRA WATKUNA
  20. SAMBA GEORGETTE LIBERTE
  21. SONE NDONDE MELVIS
  22. UBEBAH SOLANGE UWAAKOH
  23. YOTASELOBIE MICHELLE-LAURE




S/N. NAMES OF CANDIDATES

  1. AWOAAZEGUE MARIE SANDRINE
  2. BISSO ATANGANAGAELLE
  3. CESSIGNONG BERLOTTE
  4. EDJIMBI FLEURETTE MACQUINZIE
  5. ETOUA BRIGITTE GISELE ELISABETH
  6. FOKAM NGUEMDJEM HERMAN
  7. FOUDA BERNADIN RODRIGUE
  8. GUATCHUESSI FANKEM IDELLE
  9. GUIAMOGNE KAMGUIA FABIOLA
  10. KUEBOVE YOUOPOUO JOLIVETTE
  11. MAGNITSOP NANFACK BLANCHE
  12. MBIDAATEBA ANNE JULIENNE
  13. MENDIMI SONIA ESTELLE
  14. MILA STEPHANE ALFRED
  15. MISSOUMANGA JACQUES CHRISTIAN
  16. NDEMBA KOUNOU MARCELLE STEPHANIE
  17. NGAPSA EMMANUEL PLACIDE
  18. PINDJOU YOUMBI EDOUARD JEPHTE
  19. TALEKEJIEU DONKENG ROCHE XAVIER
  20. TANKEU TCHEULEU YVIE LAURINE
  21. TCHINDA BEAUDRID JOACHIEN
  22. TJAMACK FRANCK WILLIAM
  23. TONLE KENFACK MIRIAM
  24. YAKAMA BRENDA BLANCHE

BIOLOGY 1

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ACHANKENG JOELANANG
  2. CHIAFIE ETHEL
  3. CHU BERYL MBO-O NECHEU
  4. DJOUSSE SONNA YVES
  5. DONFACK DAMIEN GUITRY
  6. EBANDA EBANDA RAPHAEL ARCHANGE
  7. EBOUMBOU MPONDO CATHERINE
  8. ETOUNGOU ASSAKO THIERRY
  9. FEIGUA JENIFER ANJOZANG
  10. FOMENJOH FRIAN ATABONG
  11. JURI DESMOND FONDZENYUY
  12. KEBOU LYDIE-CAROLE
  13. KEMACHEN ANNE IRENE
  14. KEMENYI BLANDINE
  15. KENFACK MEZATIO THERESE JOELLE
  16. KENGNE JOSETTE
  17. KOUDAGATSING FLORA DIANE
    1. KOUOSSO WETE RYCHELLE KENDRA
    2. KUM-TAMBONG HILLMANN CHU
    3. LAIMBU NADESH KINYUY
    4. LEBOH IDRIS ALAKEH-MENYI
    5. LEKU WAZAZEM FIDELISS
    6. LONFFO DIFFO ALEXIS
    7. MANKA'A SUSALINE NSUMFOR
    8. MBONG SERGE ALAIN
    9. MIMBOE JOCELYNE EDWIGE
    10. MUKRONGHO FLORENCE SHENGWEH
    11. NGASA RACHAEL CHUMIE
    12. NGU ELVIRA NGUM
    13. NGWE RAISSA MBONDI
    14. NJINKOU NOUMEN VANESSA AUDREE
    15. NYAMBU TATIANA NGUM
    16. NZIE DJOUYA OUSSENA
    17. NZOGANG FRANC OLIVIER
    18. PARKSON AGBORNOW SARAH
    19. SAHATEPEU KELVIN
    20. SAMKA LORETTA SHUKA
    21. TAFAH LOUIS EYAMBA
    22. TALLA NZONGANG JEPHTE
    23. TCHINDATAFOMPA JENNY BRENDA
    24. TCHOUANYO WATI LINDA
    25. TCHOUGNA TANKEU MERVEILLE ARCHANGE
    26. WIRBAJULLET KINYUY
    27. YENELI ARSIVINE
    28. YENIKA NADIA LEINYUY


CHEMISTRY 1

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ABOMO NARCISSE
  2. ABONGWA BLESSING NAHSANG
  3. ACHANOELAADA
  4. AJUME VERONICA BERINYUY
  5. ANANGUECABREL
  6. AYEMFOUO FOFOU IRONNE VALDESE
  7. BEKIMA DONATELLA AGBOR
  8. BIH CYNTHIA CHE
  9. BINGA RAPHAEL
  10. CHI KELVIN KONG
  11. DERICK ETA EYONG
  12. DJOUM EUGENIE MADELEINE
  13. DJOUSSESONNA YVES
  14. DOUMTSOP VANESSA
  15. FOTIO TIOZANG DALIDA ARMELLE
  16. KENFACK SANDRINE
  17. KENKIA HOUWAIN IDRISS DIDIER
  18. KENKWA GERALD TANIKWE
  19. MAKENGUIM ZAMBOU BRENDA
  20. MAKOUDJOU SOPGUI KEVINE
  21. MBAPAH NOELTATANG
  22. MBATCHOU NONO AMANDA
  23. MEBUKEH ALAIN FUAYEH
  24. MFORMULUH EMMANUEL NEBA
  25. MOUAFFO MEFEYA FRANCK NIVERD
  26. MOUASSIE NJIKAM FREDERIC
  27. NAMEKONG MANEDJI NADIA
  28. NANANGNIASAMIEGREASTONE
  29. NDOZO'O MADELEINE MARIVONE
  30. NDZEYIMO BETTINA KONGADZEM
  31. NGAMALIEU JEAN BAPTISTE
  32. NGONGCHIA EDITH MAFOR NJOM-NENG
  33. NGUIMAZONG BOUGUE CHRISTELLE
  34. NKWINE EMMANUELTEBA
  35. NOBOU TAGUEDJIO SYNTICHE
  36. NTCHAM NDO MADELEINE GENCY
  37. NTELA TEEFESSAP VANESSA
  38. NZESSU WAFFO BERTOLD ADRIEN
  39. OLONE THIERRY DONALD
  40. TAFEUTSA SANDRINE
  41. TAKOUTCHOP JULES ARNAUD
  42. TCHINDA DONFACK VANESSA
  43. TSOFACAZE ANDERSON
  44. WANDJI PENGA DERRICK DUPLEX
  45. WOMINONG ETHEL NDIANTENG
  46. WONDO ESSIMBI HERMAN
  47. WOUKEP KWANDIO SYNTYCHE CAROLE
  48. YIEPMOU NKAPWA CLAUDETTE
  49. YIMTSI PETCHA IDA GWLADYS
  50. YUHINWENKEH NJUMBO BLAISE

GOUNNOU CLEMENTINE


COMPUTER SCIENCE 1

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. AGHA BILL NJOH
  2. ANETSUFFO
  3. ANGOULA EMERAUDE STEVE
  4. ASOBO HARRIS
  5. ATEBAYINDA GEORGES PATRICK
  6. BADIAM LAETITIA ARMELLE
  7. BAYIHA MARGUERITE ORNELLA
    1. CLARENCE MALEH
    2. EFUETZI KINGSLY
    3. ENOW CLINTON ETENGENENG
    4. FAKEMBE DIVINE NGEIWOH
    5. FOMATFOMATE AUDREY GAETAN
    6. FOUWAKUETE STAËL CHRIST
    7. JUMI CLAUDE BANNAH
    8. KAMDEM KENGNE FRANCK-STEVE
    9. KELLY COLLINS ECHIA
    10. LIYEUK REYNALD JOABET
    11. LOOH HOPE VUKIESU
    12. MANGI ELIJAH NCHIMEHNYI
    13. MENDOMO LOUIS MARTHELY
    14. NDIFON DESMOND YONG
    15. NDONG DAYAN KUWONG
    16. NDZE ATUMKEZE KUM
    17. NDZI GASTON MUPBAAH
    18. NENAGOU KOUMKEP CHARLENE
    19. NEOSSI DONKENG OLIVI
    20. NGOMEN ULRUCH MARCIAL
    21. NGU KINGSLEY YUH
    22. NJILAH NESTOR NDZI
    23. NKA'A NGO’O JACQUES JOEL
    24. NSANKONG BORIS
    25. NSUH EMMANUEL NDIFOR
    26. NSULOUM FOTSE YANNIS STEVE
    27. NWAFFOTEDOM YANNICK
    28. NYAME MEBUNE THIERRY
    29. ONANA MANGA ANDRE FERDINAND
    30. ONYA ERWIN ICHIA
    31. OSSONOMANE NKILI ESTELLE DORIANE
    32. OUSSAH SIGHA SONY NELSON
    33. PINAH ARNOLD AWANKEM
    34. SHIFU EMELSON NDUKONG
    35. SOH NDE MANGOUA MAUROIS
    36. SUNDAY FRANKLINE NGAH
    37. TADIE TAGNE ULRICH
    38. TAHYU ELVIS TIRNYUY
    39. TAKALATCHOUMO JOSEPH RICOEUR
    40. TEFONG MBETCHA PEGUY GERALD
    41. TEMONGWOH GODSON MBUH MULUH
    42. TSAGUEU KENNANG BRICE AUREL
    43. ZANGUIM LIVINGSTONE

BESONG MARTHA ENOW

ECONOMICS 1

S/N NAMES OF CANDIDATES



  1. ACHE EMILIEN ACHA
  2. AKE IRENE ESAH
  3. AKIME-NKOH MARGERATE NTUWA


  1. BONDEGE NGEFI NOELA
  2. CHIA JOASH NSOM
  3. DUKANG PROSPER BANFOR
  4. FON NJEI
  5. FORNKWA KEFEYIN YUVEN
  6. FRU TRACY LUM
  7. GRACE MAMBO ASONGWED
  8. HELDRINE NAHVOMA
  9. KADE CYNTHIA NTOUKIYUNG
  10. KIEN LIZETTE ANYE
  11. KOMOCARINE ABUG
  12. KUNAVICTORINEGALEGA
  13. LABA JOSEPHINE BUYO
  14. MBENG CLAUDIA BAKIA
  15. MBUH REMI AGHA
  16. MERILINE PENKWANGA
  17. MODIEU ALBERTINE TEMFACK
  18. MOMANJONG MARGARET NANYIE
  19. NADESH FARMINYI MOHNCHITIH
  20. NCHAMBUNUIJOYCELINE
  21. NCHANG MINATTE BIH
  22. NDIBUGOM NELSON GAMKONG
  23. NDICHIA VERA MOH
  24. NDIFORCHU LEVISNOEL YUNISHE
  25. NDIM SAMUEL MAI
  26. NDOH MARCELINE CHUFI
  27. NGALA CHANCELLINE CHECK
  28. NGASHU AGNES BETECK
  29. NGONG MAROLINE BIH
  30. NGUEHEU PENANO EDITH BIBICHE
  31. NGUM SHINAYDAH NDE
  32. NJECKE REUEL MBAH
  33. NSHAMIKALA ANDANGFUNG DESMON
  34. NSOM VICTOR NYAH
  35. NTUMNUI HANS ADANGWA
  36. OSHINE IBRAHIM
  37. SADIE SOP LOUIS DADY
  38. SANDRA BARI NJAMNSI
  39. TISIGHE CAROLINE PIE
  40. TOH ERIC ASEH
  41. TOSAH SANDRA NYANGHA
  42. YIBIRI MAUREEN BACHE
  43. YOURETCHOU NGOUA RIDELINE

ENGLISH MODERN LETTERS 1

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ABONGSHA PETRA ABIMNUI
  2. AMBOMATEI MIRANDA ANONDONG
  3. ANABEL NJOUTAH
    1. ANDIN FRIDA MOUTOH 2EME
    2. ANNATOUACHAP ABRAHAMS
    3. AWAMBAH JOYCELINE MVINDJU
    4. AWASEH RAIISSA
    5. AYUK CHRISTY OROCK
    6. AYUKETANG BERNISE NGOBAYA
    7. AYUNIFOR BICKY NKOH
    8. BAKOMA RUTH MANDE
    9. CHE JIM NGWA AYUK
    10. CHICK BEATRICE ACHUGETIE
    11. EKANE BRITANIC MUNGE
    12. FONGE MARIE-NOEL TIZIEH MAMBEUH
    13. FRI QUENOSTINE CHI
    14. GWANFOGBESERAPHINE YOUTIABU
    15. JANET ENANGAMBAME
    16. MAFFOGANGTEKEU HELENE ANGE
    17. MAMBO JULIET
    18. MBINKARYASMINATOU BAYE
    19. MICHELINE TIMEA SCOTT
    20. MULUH SOLANGE ZOH
    21. MWENE LILIAN NDOBE
    22. NANGA ASOUNGWI CHINE
    23. NCHOBOWO BLANCHE FOMUNUNG
    24. NDANJI SHARON SIDJO
    25. NELLENG CALVAIN LANU
    26. NGWIBOH EDITH
    27. NGWINUI VALERIE AFUNGONG
    28. NKENGNYI IRENE AYAFOR
    29. NKOAATANGANA CHARLES CYRILLE
    30. NKOUAMOU MBIANDA SONIA LORETTA
    31. NKWELLE DANIEL NKUMBE
    32. NSIH RACHEL ETTIA
    33. NUTOTO DELPHINE MANTOH
    34. OJU MINETTE FINDI
    35. PATU RABIU
    36. SUH JANEFRANCIS NEH
    37. TABENYANG MARY EBOT
    38. TANCHIE MINETTE NGAH
    39. TANGYI EDITH ENI
    40. TAWAH MARIETT WAHTEM
    41. TIMBU MBESEH ELSIE-JEMIMAH
    42. YOGE MBONE MAYO

GEOGRAPHY 1

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ABERYUF JOHN PAUL WIRB
  2. ALOTA SYLVIA SHIRI
  3. ANDIN LESONE TIGGA
  4. ANYE MICHEÁL ACHOH
  5. ATABE MBANDE NDONJUME
  6. BELLA BERNADETTE MERLINE
  7. CHAH CHIABI FRANCIS
  8. CHIA CONSTANCE CHEAH
  9. DJEUMEN OUANDJA VANESSA
  10. DOR ROSELINE NDZETI
  11. EBA'A ANYOUZOA MARDOCHEE
  12. FADIMATU ISSA
  13. FOGAM LILIAN NAHBILA
  14. FORCHOPSTALONE NGENGANG
  15. GABSA THEODOSIUS SHABUM
  16. KINDZEKA CYNTHIA ASOKA
  17. KINGA CHARLOTTE YELAH
  18. LANDO KEMETIA VANELLE
  19. MBALLA GEORGETTE VIVIE
  20. MBARGA NGA MATHIEU WILLIE CLAUDE
  21. MEWALAOYONO THERESE
  22. MONGO MARGUERITE PULCHERIE ROSINE
  23. MOUNCHILI PEMPEME IBRAHIM
  24. MULU EBSSYBA WENYO
  25. NAPOLION NYUYBANLA
  26. NDE BLAISE ASANJI
  27. NGAFI DORCAS NYANDAP
  28. NGAH NDZANA MBOUDOU CHARLES BRIGITTE
  29. NGASSANGASSA BLANDINE
  30. NGUM LINDALINE ENSENG
  31. NJOBAM RAISSA SHERINYUY
  32. NJOKA BANFEGHA DERICK FONYUY
  33. NJOYA SUSAN ACHE
  34. NOGA NOBESTINE NKOKO
  35. NZIE MBOUOMBOUO
  36. ORUKA DOLIGIFTYTABOT
  37. PENN ANGELA MENGEN
  38. PINAH EMMANUEL
  39. SECKEM ELOIDE FALONE
  40. SULEY ABDOU
  41. SUMVI JOSEPH ANGAFOR
  42. TAMFU LIDIEN GOODNESS
  43. TANJONG ELSIE FAVOUR NANGLEFACK
  44. TCHUENKAM SIME MICHELLE PAVELLE
  45. ZANGA ZENON ROBERT

GEOLOGY 1

S/N NAMES OF CANDIDATES

ALIAH KOMNI FOMBUH LARISTA ALIEMBOM ABIGAIL ALLOH EUNICE ESECHIWOH AMBOULE BAMPEL ELEANETTE ANDINWO CARISTA FOMBUTU

  1. AZUMBOM PETER PAUL ANGONG
  2. BABILA MICHEÁL DOH
  3. BAKOMA REBECCA LOMBE
  4. BANSEKA LAURA-SANDRA TARNVUY
  5. BIH AISHA
  6. CASPA BRAME NJINUWO
  7. DEFFOTAMOKOUE MARIUS THIBAUT
  8. EMMANUELA ABIMNUI
  9. FANWONG ROMARIC NYUYKIGHAN
  10. FOTO UNICE CHAMBANG
  11. KHAN CELESTINE AWA
  12. KOJIKA VERA RESINYUY
  13. KONGNYUY MARIE NOEL JAVNYUY
  14. KUDI GIDEON UNJI
  15. MANKA ROSITAFRU
  16. MASSO KOUHOUE RUTH
  17. MBACHAN ASHLEY ABOH
  18. MBENOWOL MENOZIEN LINDA
  19. MBONWOH VICKIANS
  20. MELELE KOAGNE LESLINE FABIOLA
  21. MENGYENTOH GEORGINA AZIWOH
  22. MEPABANDEM MBUANU CORNELIUS
  23. MINKOULOU ETOUNDI JEAN CHRYSOSTOME
  24. MOHAMMED A-KHIR
  25. MUFONKRA RUKAYATOU NTONGTANG
  26. NCHOTU CLIFORD NEBA
  27. NGANDJEU YANNICK
  28. NJIKANG NELSON EWANG
  29. NJITA SYLVINA WAITONG
  30. NJUAFAC GUSTAVE TENDONGZI
  31. NKEHMBENG PIUS ESELACHA
  32. NSAME FABIOLA FOMUNYUY
  33. NSOH LOVELINE VUKESE
  34. NTUI ALICE NDIP
  35. PIVADGA LIONEL
  36. TACHI DECLAIRE NWOKAZIPEH
  37. TAMAJONG IVOLINE KINBONG
  38. TOH TATIANA NATANG
  39. UYOUENPOUOWOUO SABIATOU
  40. VINCENT NUIPOUGOH YAKUM

HISTORY 1

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ALICE MANKA'A BILUM NGONGBA
  2. AMBESHI SILAS AKWANUI
  3. ASONGWI ELVISE NGUNYI
    1. EDZOA ALBERT BETHUEL
    2. ELONE MARCELLINE LOMBE
    3. ESSOMBAYENE GUY YANNICK
    4. FOLLAH ESCANE MAKU
    5. I60ND0U LEVY-BRUHL ABEIYA
    6. KAINSA NGUIEDOM SALAMATOU
    7. KIMBU VANESSA FUAM-NABAIN
    8. KIVEN ZULAIHATU BONGRAM
    9. KUDI STAVIOUS IHIMBRU
    10. KUNSA YASHIMIN MAIMO
    11. LINDA NGWAFU
    12. LOVALA PETER WANDUM
    13. LUKONG NYUYKIGHAM KELLY
    14. MAKANI BENJAMIN
    15. MAMENJOH SOLANGE
    16. MBAH CLAUDINE NJECKE
    17. MBAKU MELISSA FRINWEI
    18. MBINGLO JULIETTE AYUFOWONTOH
    19. MBONYI EMMANUELLA MAHGWAH
    20. MEYSONGHO IKA SOLANGE
    21. MFOM GUY DEROSIER
    22. MPONDY CLAUDE STEPHANE
    23. NANA JOSEPH NJATE
    24. NASELI DENIS NEMBOE
    25. NCHIENKEH PASCAL ALOH-ATEH
    26. NDONG MBA FERDINAND
    27. NFORKEMBA NKENDI STELLA
    28. NGANSO YIEPNDO DARRYL CHANCELLE
    29. NGESHAH DORICE
    30. NGORAN ELSIE SHUKA
    31. NGOUNGOURE SALAMATOU WUSIGENA
    32. NGUEBOU JULIENNE RAISSA
    33. NGUMI MARYLOIS MBU
    34. NGWA MODESTY NEBAFU
    35. NIBA EMELINDIS MANKA
    36. NJINKAH NEVIS FOTABE
    37. NJINTI JUNIOR YEKA
    38. NKOULOU MICHEL FRANCK
    39. NTUMFON GENTRY BRICOTZ
    40. NTUNG NICOLINE NGUM
    41. OBENSON TAKUNKENG MARGERATE
    42. OYANGTAFAH
    43. PONDY NTJAM JEAN MARTIN
    44. SHUDZEKA GLENN NYUYSONI
    45. TABOD JOYCE TANGWA
    46. TOKOH BERTRAND BAFON
    47. WIRNKAR CECILE WIYKIYNYUY


AWAH BALNICK NJI

MATHEMATICS 1

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. ABDUADAMU
  2. ABIYA MARTURENE AMBUKWA
  3. ACHURENEAWA
  4. ADAMU EMELINDADEH
  5. ADAMU TANSI
  6. AIDAN BONGHAN
  7. AKEM IVAN MENKEM
  8. AKWA GAIUS AKWA (JUNIOR)
  9. AKWO ROGER ACHUO
  10. AWAH DANIEL NGU AKENJI
  11. AWAH GRACE FIEN
  12. AYORI HERBERT NYUYFODZE
  13. BAMOU GISLAIN ELYSEE
  14. BOUH DIDIER THALES
  15. BOULA MBIDA PETITJEAN
  16. CHE MANKAH LUMBE MAEVA
  17. CHEKOM JUSTUS NYIA
  18. CHI CHRISTIAN NGANU
  19. CHIMI NANKAM ROCELLE BRANDINE
  20. CHIN DICTUSVENDZELE
  21. DJOUM KONGA GUILLAUME BRICE
  22. DJUIKOUO SIDJIE CHARONA VALERE
  23. DONGMO ALEX GEORDRIQUE
  24. DONGMO NANFACK WILLIAM DIMITRI
  25. ELANGWE BASIL ELANGWE
  26. FORMIN SIRICIUS EFUET
  27. GUEDLAI AYOUBA
  28. KENNETH TIOTSOP FRANCK
  29. KEUBOU KENFACK DILANE DESIRE
  30. KINGSLEY NYING
  31. KUMA COMFORT NAIN
  32. LON BENJAMEN NSOYEH
  33. MBAH BORIS AKURO
  34. MBIIYDZENYUY SERGE BAMNJO
  35. NANA EPIPHANIE
  36. NDIFON CONGRATES WILTOF
  37. NDIFOR RAMSEY NDIFUN
  38. NDZE VICTOR BONGWONG
  39. NDZI KOLANI P ALITE
  40. NGO NYOMA BABEM
  41. NGONG FRANKLINE SA-AM
  42. NJILO LINDJO NGOMJON
  43. NTUMBONG MILDRED LEKE
  44. NUMFOR CLOVIS FUH
  45. OUM DIANE PASCALINE
  46. SHUPONG AZISEH MASSAMBE
    1. SUIBIR ABDULMASYID MBIYDZENYUY
    2. TABONFACK NANFACK FRANÇOISE
    3. TAMO SONGWA BORIS ROBLEX
    4. TAYAH BLAISE NWENJIE
    5. TIAMOH RACHEAL
    6. TSASSE MAFFO ELISEE JUNIOR
    7. ZOYEM MENIODEM JERIE LEINE

PHYSICS 1

S/N NAMES OF CANDIDATES

  1. AFANUI OLIVE TANUI
  2. AMBAIN SHELTON YUH
  3. AMBEH EMMANUELLA EKWAAYA AYONGOGWE
  4. AMIH RANSOMETO-LOH
  5. ARUM NGONUH ROSETTA
  6. BERNGEH GILDAS FONYUY
  7. BONGSIYSI EMILE KERNYUY
  8. CHESI DESMOND SUH
  9. DJUIDJA KAMGA LEONETTE
  10. DONGMO KENFACK FRANK KEVIN
  11. ECHOIMBE BRANDON ONYONGHO
  12. ELANGWESHEENAFENDEH
  13. ELVIS NSAIDINI WIYSUIVEN
  14. ENOH MARCCELUSTEKANG
  15. EVANGELINE MBONGEH
  16. FON AKUMAH NKYIANTI
  17. FONGOUNG LINUS MBUNKWI
  18. FONJAI DIVINE NSAHDZENYUY
  19. FORTI HARRISON SEMA
  20. ITOE FRANCIS ETUKE
  21. KAAH BIIH KENEH
  22. KENGNECHOUMELE CLAVEL BERCLIS
  23. KUM ELIJAH BACHE
  24. KWASSEU NDOPOH ALISSON
  25. LEMASSOC NEGUIE TADIVE JUNIOR
  26. LUEONG CYRIL
  27. MAFOTSING FOGANG VANELE KESSELLE
  28. MBAH CHARLES NJEI
  29. MBOUH EVRARD
  30. MEYAPTOCHE ERICA SORELLE
  31. MKONG NELSON NGUM
  32. MOMO DONFACK ULRICH
  33. MOMO SONFACK ARLETTE
  34. MOTOMO LESLIE
  35. NCHINDA JULIUS CHARAMEH
  36. NDIKOUM CHE LUCRECE RANDY
  37. NGEZEM FELIX
  38. NGOUFFOR JUNIOR PEPA
  39. NJAH HANS NJAH
  40. NKENGKANA OMER AURELLE
  41. NOUEBISSI ESTHER DANIELLE
  42. PAMEN CHIMI ALEXANDRA VANELE
  43. PATIPE KEVINE
  44. PLATINE NYUYKI
  45. TAGANGTCHINDACORINE
  46. TANGUONG MOHAMMED KONONGHO
  47. TAWI CLOVIS NJONG
  48. TCHITCHUI TCHIENGANG ANNETTE FLORE
  49. WANLO EUGENE WANNGANG
  50. WATI TAPA LIGUY ALFIERRY
  51. YETEH BOBOVA BLAISE
  52. YIVEN MARK FONYUY
  53. YOKOBO FANKO ROMEO ULRICH

Pour poster un commentaire, vous devriez vous identifier ou vous inscrire (pour les nouveaux membres)

Commentaires